O nas

Wydawnictwo Nowik spółka jawna

 

 

Zajmujemy się edycją książek już od 1991 roku. Wydawnictwo zostało powołane do życia przez dr. Jerzego Nowika, nauczyciela akademickiego WSP w Opolu (obecnie Uniwersytet Opolski). Uznał on, że książki, które prócz walorów naukowych posiadają istotne znaczenie praktyczne w procesie edukacji, powinny być wydawane szybko, zgodnie z potrzebami szkoły – nauczycieli i uczniów. Ta idea sprawnego procesu edytorskiego, spełniającego konkretne oczekiwania szkolne, skłoniła go do założenia wydawnictwa i wkrótce zyskała sobie duże uznanie. Coraz częściej zgłaszali się do edytora nauczyciele z dużym doświadczeniem pedagogicznym, miłośnicy regionu oraz inne osoby z interesującymi propozycjami nowych książek.

 

Nasi autorzy to w większości nauczyciele posiadający bieżącą orientację, jakie są potrzeby (i luki!) na  rynku wydawniczym książek, zawierających materiały ułatwiające przyswajanie wiedzy z zakresu matematyki. W czasach, kiedy publikowaliśmy podręczniki do szkoły średniej, potem gimnazjum i liceum,  zarzucano nam, że te książki są „takie spod tablicy”. Uznaliśmy, że to największy komplement, na  jaki może zasłużyć  książka szkolna! W związku z niepewną sytuacją na rynku edukacyjnym postanowiliśmy  zrezygnować z wydawania podręczników, co w obecnych czasach „darmowego podręcznika”  było trafną decyzją.

 

Zapraszamy do działu archiwalnego, gdzie można zobaczyć najstarsze publikacje Wydawnictwa, od dawna już niebędące w sprzedaży. Z sentymentem wspominamy powstawanie tych książek i współpracę z ich autorami.

 

Wydawnictwo specjalizuje się głównie w książkach z matematyki. Wydajemy zbiory zadań, testy, opracowania metodyczne i inne pozycje  pomocne dla nauczycieli i uczniów wszystkich etapów nauczania. W naszej ofercie znajdą coś dla siebie również rodzice poszukujący książek przydatnych do pracy z własnym dzieckiem – i tym zdolnym i pilnym uczniem, i tym mającym trudności z pełnym przyswojeniem wiedzy. Możemy się  z dumą pochwalić  największą ofertą zbiorów przygotowujących do konkursów matematycznych. Książki Witolda Bednarka, Stanisława Zielenia czy Stanisława Kalisza od lat wspierają młodych matematyków w doskonaleniu swoich umiejętności.

 

Wydawnictwo jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki - SNM

 

 

Zawsze w gotowości i zgodnie z  najnowszymi potrzebami szkoły. W związku ze zmianami w systemie egzaminacyjnym, czy to na maturze czy sprawdzianie po VI klasie, oferujemy pozycje najbardziej aktualne i pomocne uczniom i nauczycielom. Staramy się ułatwiać naszymi książkami pracę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Są to i pozycje metodyczne, takie jak zeszyty ćwiczeń.

W naszej ofercie można także znaleźć duży wybór książek związanych z regionem opolskim. Udało nam się pozyskać wielu znaczących autorów, i to tej rangi co prof. zw. dr hab. Dorota Simonides, prof. zw. dr hab. Joanna Rostropowicz. Publikacje Śląski horror, Śląskie opowieści z dreszczykiem/Schlesische Gruselgeschichten, Zapomniane zabytki. Dwory i pałace wiejskie południowej Polski. Śląsk Opolski i wiele innych  ukazują piękno regionu opolskiego, jego tradycje, barwny folklor i zabytki. Wydaliśmy  także pozycje o innym charakterze – m.in. zawierające obrazy wydarzeń z czasów II wojny światowej.

W roku 2011 ukazała się u nas pierwsza w historii regionu gra planszowa poszerzająca zasób wiadomości  o Opolszczyźnie: Wszystkie drogi prowadzą do Opola – opolska gra edukacyjna.

Cieszy nas dobra opinia nauczycieli o naszych książkach, z satysfakcją czytamy przychylne recenzje, dostrzegamy zainteresowanie czytelników. Współpracujemy z lokalnymi ośrodkami metodycznymi oraz ogólnopolskimi.

 

 

Nagrody

  • W roku 2001 otrzymaliśmy wyróżnienie – nominację do nagrody Edukacja XXI za książkę pt. Stare polskie zadania z matematyki, która stała się bardzo popularna nie tylko w środowisku osób interesujących się matematyką.
  • W 2003 roku przyznano nam nagrodę EDUKACJA XXI za książkę Europejska podróż Krzysia.
  • W 2011 książka Zapomniane zabytki. Dwory i pałace wiejskie południowej Polski. Śląsk Opolski, tom drugi, zdobyła wyróżnienie specjalne PTTK w konkursie książek turystycznych w Poznaniu.
  • 7 maja 2012 otrzymaliśmy Nagrodę Historyczną POLITYKI za książkę Doroty Simonides Szczęście w garści. Z familoka w szeroki świat.

 

 

Zachęcamy do korzystania z naszych pozycji wydawniczych, a także do dzielenia się z nami pomysłami. Interesuje nas szeroka tematyka, różnorodne gatunki literackie  – może i ktoś z Państwa zostanie naszym autorem?

Więcej w dziale Wydaj z nami.

 

 

Sprzedaż. Nasze publikacje można kupić w większości księgarń na terenie Polski. Jeśli istnieją trudności ze znalezieniem  naszej książki  – proszę nas o tym zawiadomić!

 

Książki można też zamawiać na stronie Wydawnictwa www.nowik.com.pl oraz  w naszej księgarni internetowej www.tropy.pl

Wydajemy także książki na zamówienie, nawet w niewielkich nakładach, publikacje jubileuszowe, materiały pokonferencyjne.

Jesteśmy wydawnictwem, które szanuje czytelników, zapewniając im książki na wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim, szybką i terminową realizację zamówień.

 

 

Współpraca handlowa. Jesteśmy świadomi, że to właśnie hurtownie i księgarnie odgrywają (a przynajmniej powinny) najważniejszą rolę w upowszechnianiu książek, dlatego proponujemy Państwu nawiązanie bezpośredniej współpracy z naszym wydawnictwem. Warunki współpracy, jakie oferujemy, powinny być satysfakcjonujące dla obu stron. Szczegółowe zasady współpracy możemy uzgodnić indywidualnie.

Staramy się ułatwiać naszym odbiorcom dotarcie do naszych publikacji, dostarczając im, w miarę naszych możliwości i ich możliwości, plakaty, ulotki, zakładki i inne materiały.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

 

 

Strona prowadzona jest przez 

Wydawnictwo Nowik Sp.j.

NIP 754-27-09-566, REGON 532240525

KRS 0000077937 (Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego  Rejestru Sądowego)

45-349 Opole, ul. Fabryczna 1

tel. 77 454 36 04
Kom. +48 600 496 446