Aktualności archiwum

20-06-2015 Finał V edycji konkursu Fotomatematyka.pl Zgłoszonych do konkursu było 439 zdjęć. Poziom prac z roku na rok wzrasta. Cieszy nas to, że uczestnicy potrafią dostrzegać i obserwować matematykę otaczającą nas.
10-04-2015 Po sprawdzianie Pierwszy Sprawdzian po klasie VI przeprowadzony w nowej formule już za nami. Emocje opadły. Analizując arkusz zaproponowany przez CKE można powiedzieć, że pracując na co dzień z książką „Sprawdzian po klasie VI. Zbiór zadań z matematyki” oraz „Sprawdzian po klasie VI. Testy” przygotowaliśmy się do testu bardzo dobrze. Na poparcie tej tezy przedstawiamy poniżej tabelkę zawierającą porównanie zadań z arkusza z zadaniami z obydwu tych książek.
09-04-2015 W kręgu zagadnień ludyzmu Głównym założeniem książki pt. W kręgu zagadnień ludyzmu. Szkice i rozprawy jest skupienie uwagi na współczesnym zachowaniu ludycznym młodzieży w różnym wieku. Autor stara się rozpoznać nowe przestrzenie zabaw, ich form oraz aktywność orga-nizacyjną dawnych i nowych instytucji związanych z kulturą. Stara się ukazać sposoby bycia młodzieży, jej zachowania w różnych okolicznościach, sytuacjach i miejscach zabaw (dom akademicki, stancje, kluby, teatry, lokale i inne przestrzenie publiczne). 
09-04-2015 Odwiedziny u duchów i inne opowiadania Niezwykła książka seniora emigracyjnych pisarzy. Opowiadania prezentowane w tej książce były publikowane w tak prestiżowych pismach jak: „Kultura” (Paryż), „Zeszyty Literackie”, „Odra”, „Śląsk”, „Fraza”. Opowiadania są sugestywnym i plastycznym obrazem dziejów końca wojny, perfidii Sowietów, niszczenia polskiego podziemia w czasach PRL-u oraz polityki kulturalnej tej formacji wobec pisarzy emigracyjnych. Mamy tu znakomite studia psychologiczne esbeków i emigrantów – oprawców oraz ich ofiar. Opowiadania ukazują przeżycia i metamorfozy intelektualne i emocjonalne Polaków, niezatarte zmiany w ich psychice.
29-07-2014 Rabaty z Kartą Opolska Rodzina Miło nam poinformować, że tropy.pl oraz Wydawnictwo Nowik zostały oficjalnym partnerem projektu Karta Opolska Rodzina wprowadzonego przez Urząd Miasta Opola. Partnerem programu są firmy, instytucje i organizacje, które podpisały porozumienie z Miastem Opole na świadczenie usług dla uczestników programu z określoną zniżką.